Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak psát log

Goto down

Jak psát log Empty Jak psát log

Příspěvek  Nicolas Rush Thu May 19, 2011 3:37 pm

Vítejte v rychlokurzu správně napsaných logů. Nezapomeň te že za dobrý log můžete být odměněni, ale za opakovaný opravdu špatný log může být i trest, ve výši: podle zvážení adminů.

Prvně vysvětlím princip logů. Logy jsou krátké textové útržky jednotlivých postav, jeden log musí zapadat do druhého a musí zohlednit všechny ostatní. Zároveň obsah logu musí být logický a to jak z možnosti Destiny tak i ze zdravého rozumu (asi jedna postava nevyvraždí celou Destiny)

Teď k jednotlívím a nejčastějším chybám (Následující příklady uvádějí ŠPATNĚ psaný log)

Nejčastější chyba #1:
Lidi si nepřečtou předcházející log a pak napíšou nějakou reakci, která ale je v rozporu s předcházejícími logy a výsledkem je kravina.
Příklad: V prvním logu je například Destiny se ponořila zcela do tmy. nic nefunguje. a na to vy napíšete třeba Vyšel jsem z ubikace abych zjistil co se dějě. Na chodbě nikdo nebyl kromě Eliho na konci chodby. - To jako fakt?? Jak ho asi může ve tmě vidět? A to ještě na dálku. Na tohle si opravdu dejte pozor. Radši si logy ostatních přečtěte několikrát, nebo ještě lépe, log piště a zároveň v druhém okně/panelu mějte otevřené logy a čtěte při psaní (doporučuji)

Nejčastější chyba #2:
Nelogičnost akce, či dokonce nastínění nemožné situace. Často to hráči píšou když chtějí reagovat na věci, o kterých jejich postavy nic neví.
Příklad: V prvním logu je rozhovor dvou lidí co jsou v soukromý a baví se o postavě třetí, třeba jí i pomlouvaj. a na to ta třetí postava napíše Příště až budete drbat, vypněte i druhou vysílačku. - Sice snaha dobrá jak se postava dostala k infu o drbání, ale je to nelogické a ničí to příběh. Hned vysvětlím proč. Pokud jste někdy měli v ruce vysílačku víte, že když chcete aby člověk na druhém konci vás slyšel musí tlačítko DRŽET po celou dobu co mluví. Tedy když dva lidi mezi sebou někoho drbaj, asi schválně nedrží tlačítko vysílačky aby to osoba slyšela. Výsledkem je tedy absolutní nelogičnost a níčíte tím hru, protože dáváte najevo, že jste neunesly kritiku vaší postavy podáné v podobě logu. A za každou cenu chce pak onoho hrače (respektive jeho postavu) zesměšnit, či mu to prostě nějak vrátit. To klidně můžete, ale ať to má nějaký smysl. Podrbejte ho třeba sjinou postavou. (Ale né že bude v každém logu jak někdo někoho drbe)

Nejčastější chyba #3:
Vyvracení předchozích logů. To přímo navazuje na předchozí důvody, tato chyba se sní právě nejčastěji objevuje. Nejčastěji to je použito při zesměšnování, či vracení nějakých kritik.
Příklad: V prvním logu je napsáno Takže jsem šel do strojovný spolu s XXXX. Přošel jsem ke konzoli a vypnul motor. XXXX se na mě podíval a řekl: "Dobrý, je vypnut, tak jdeme na další." ... na to další postava reagovala tímto logem Přišla jsem k prvnímu motoru a koukám, že stále běží. "Hej pánové, první motor vám tu stále běží." křikla jsem na ně a pár příkazy motor vypla. - Tak takhle tedy ne! Tohle udělejte a máte skoro jisté varování adminů. Když někdo napíše, že se ěnco stalo, vy to nesmíte násilím vyvracet. Máte na to reagovat. Ano může se stát, že to nějak zblbne a nechá ho puštění. Ale v tom případě mu to neodsouhlasí další postava, která to očividně řádně kontrolovala.

Nejšastější chyba #4:
Smajlíci v logu. Nepoužívejte smajly v logu. Pokud chcete vyjádřit něčí emoci, rozepište to.
Příklad: Posunula jsem šachovou figurku a zvolala jsem: "Vyhrála jsem :-D" - Určitě sami vidíte, že to působí stylem nějakého chatu. Log rozhodně není kus chatu. Taky si možná někteří říkáte, že takhle napsaný smajl ruší atmosféru celého logu.

Nejčastější chyba #5:
Popřete akci, kterou jste sami napsaly v předcházejících akcí. Věčinou tato chyba nastává při snaze aby ze zesměšnění postava vyšla dobře.
Příklad: V prvním logu napíšete Přišel jsem knim a vidí jak bliká červené světlo alarmu. "To jste asi nenechali schválně co?" otázala jsem se a pár příkazy jsem vypnula blikající světlo. na to vám příjde odpověď typu Proboha co to zase vypla? Pomyslel jsem si. Najednou se nám začaly vypínat motory. Jediné funkční ovládání je panel, u kterého stál xxx(neboli vy). "No fajn, hele jdi od toho panelu než vypneš něco dalšího" to se vám jako hráči jasně nelíbí, že zvás udělal moulu, takže napíšete toto Hlavou my prolítlo: Proč je na mě tak zlí?? Naštval jsem se a hned sem spustil: "Hele neházej to na mě. Ničeho jsem se tu nedotkl." - A průšvich je na světě, nejen že píše opět tak, že vám je vše jedno jen aby jste to hráči vrátily, ale hlavně popíráte věc co jste udělaly a přitom to není napsané jako že lže (v tomto případě ani lhát nemůže, ostatní hp viděly jak něco vypíná)

Nejčastější chyba #6:
Jak píšete log a v hlavě máte myšlenku a snažíte se jí rychle napsat, povede se vám napsat nesmyslnou větu.
Příklad: V logu je napsáno Ihned jsem dotázána od koho od Rushe a ta samá otázka byla směřována i od Brodyho. //omlovám se za citaci hráčem napsaného logu, ale mě opravdu teď nic nenapadá.// - věta, měla možná naladit krásnou atmosféru, ale místo toho se člověk u této věty zastaví, čtyřikrát si jí přečte aby to pochopil a atmosféra je v čudu. Nehledě na to, že je bšem jasné, že si to po sobě nečtete.

Nejčastější chyba #7:
V logu se objeví extrémní množství gramatických chyb. Jasně každému nějaká ta chybka někdy uteče, jsme lidé, ale chyba v každém druhém slově? To je moc.
Příklad: Snad není nutné ne?? - Opravdu přečtěte si to po sobě dvakrát, nezapomeňte že tím prezentuje hlavně sami sebe!

Nejčastější chyba #8:
Děláte se sebe nejlepšího technika/střelce/pilota či něco jiného. Lidé nejsou dokonalý, mají své chyby. Když napíšete log o tom jak jste udělaly chybu a díky ní jste se dostaly na ošetřovnu. Uděláte postavu reálnější a log kvalitnějším.

Jak tyto chyby opravit? (Následující příklady jsou správná řešení při psaní logu)

Jak na chybu #1:
Jak jsem již psal, řádně si přečtěte předcházející logy. Kontrolujte je i při psaní svého logu. Nečtěte jen jeden log zpátky, přečtěte si všechny logy až k vašemu předcházejícímu logu. Ať máte při psaní v hlavě všechny souvislosti.

Jak na chybu #2:
Správná reakce by měla být asi takhle nějak.
Příklad: Přišla jsem na můstek kde seděl Rush. Když zničeho nic začal blbnout rozvod energie. Rush vzal vysílačku a hned volal XXXX a YYYY: "Co to tam proboha vyvádíte?" na což se ozvala odpověď: "Ale ta nová se nám tu zase v něčem hrabala, vůbec nechápu proč jí sem vůbec pouštěly." Načež jsem přistoupila k Rushovi a do jeho vysílačky řekla: "Pánové, já jsem tady..."

Jak na chybu #3:
Pokud nutně potřebuje, aby onen motor byl v provozu, aniž by jste ho vy sami zapnuly, třeba aby jste je mohly znovu vypnout, či upozornit na chybu, která je vidět jen když jedou atd.
Příklad: Procházela jsem kolem vypnutých motorů, když zničeho nic z jedné konzole vyprskné jiskra. Chvilku se nic dál nedělo, já jsem stála jako zkoprnělá, když v tom se všechny motory postupně nakoply. Kluci ke mě přiběhly zděšeni co se děje.

Jak na chybu #4:
Nepoužívejte smajly, ale popis emoce.
Příklad: Posunula jsem šachovou figurku a radostně jsem zvolala: "Vyhrála jsem." a na ústech se mi vyčaroval srdečný úsměv pomalu "od ucha k uchu". Nejen, že se lgo natáhne, ale vypadáto i mnohem lépe.

Jak na chybu #5:
Opět čtěte co jste napsaly, logy pište v klidu. Pokud vás něčí log vytočí (ano někoho to vytočit dokáže) dejte si chvilku oddych uklidněte se, připravte se na opakované přečtení a pozorně si rozmyslete jak svou postavu očistit.
Příklad: Hlavou my prolítlo: Proč je na mě tak zlí?? Naštval jsem se, ale uděla jsem krok zpátky spustil jsem: "Hele, já jen odpojil ten alarm, jestli mi nevěříte, koukněte se sám do logu příkazů. A radil bych aby jste místo obvińování spsutil diagnostiku." krásně napsané očištění vaší postavy. Na tohle nemůžou říct ani popel a jít udělat diagnostiku. Nakonec ten špatný je on ne vy.

Jak na chybu #6:
Udělejte si soupis vašich myšlenek ať je nezapomenete. Teprve pak se pusťte do psaní logu. Myšlenku krásně rozveďte a celý log si po sobě ještě na konec přečtěte.
Příklad: Není nutný

Jak na chybu #7
Opět stačí si log po sobě několikrát přečíst. Pokud svoje chyby opravdu nevidíte, tak si text zkopírujte třeba do Microsoft Office a dejte si opravu chyb. Ale myslím, že tohle ani nebude nutné.

Jak na chybu #8:
Jak jsem již psal, popište nějakou chybu vyší postavy. Je to krásné zpříjemění logů, věřte že vynikne více, než když napíšete, jak jste do hodiny zpravily celý FTL motor.
Příklad: "Přišel jsem do botanické zahrádky, co na Destiny jsme zprovoznily asi první týden po příchodu. Zkontroloval jsem stav vody v zásobnících zavlažovačů. Hladiny byla nízko. Došel jsem tedy naplnit nádržku. Potom co jsem se vrátil, chtěl jsem nádržku vrátit do zavlažovače, když v tom mi těžká nádržka vyklouzla a spadla mi na nohu. Nádržka se rozkřupla na několik kusů. Ale toho jsem si vtu chvíly nvšímal neboť bolest v noze byla tak obrovská, že jsem začal skákat na jedné noze a držel v sobě citoslovce bolesti. Protože bolest nepřestávala, raději jsem se posadil, přestože to bolelo pořád stejně, tak trochu jsem si na bolest přiviknul a tak jsem sundal svojí botu a pak i ponožku. Celý nehet byl v háji a odkrytí palec byl celý vlhký a krvavý. Nedalo se nic dělat, vysílačku jsem neměl a tak jsem se dobelhal na ošetřovnu kde....."


To by bylo prozatím všechno, doufám že jste si z rychlokurzu něco odnesli a vaše logy budou chválou všech slohových prací.

Přeji příjemnou hru vám všem.


Autor Dale Volker
Nicolas Rush
Nicolas Rush
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 03. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru